Ubezpieczenia – CRM dopasowany do Twojej działalności

Budowanie relacji z klientami jest podstawą sukcesu każdego agenta ubezpieczeniowego, dlatego CRM i ubezpieczenia powinny iść ze sobą w parze. Szczególnie jeśli program do obsługi agencji posiada dodatkowo szybki kalkulator OC/AC. Bez względu na to czy rozpoczynasz działalność, utrzymujesz dotychczasowe relacje, zarządzasz dużą agencją ubezpieczeń czy spotykasz się w klientami chcesz być efektywny. Dlatego rozwijanie działalności może być łatwiejsze dzięki programowi SuperAgent, ubezpieczeniowemu CRM.

Czytaj dalej Ubezpieczenia – CRM dopasowany do Twojej działalności

Jak wygląda ubezpieczenie sklepu?

Pomimo istnienia wielopowierzchniowych marketów w dalszym ciągu popularnością cieszą się osiedlowe sklepiki i warzywniaki. Ludzie zaczynają zwracać większą uwagę na jakość i świeżość produktów oraz jego pochodzenie. Właśnie małe sklepiki dają pewność co do swoich produktów o lokalnych dostawców. Prowadzisz warzywniak lub mały sklepik na jednym z osiedli? Pamiętaj o ubezpieczeniu.

Systemy antywłamaniowe

Małe sklepiki znajdują się także w galeriach handlowych, gdzie w wynajętym lokalu prowadzisz swój biznes. Dbając o bezpieczeństwo trzeba pamiętać o róże systemy antywłamaniowe i antypożarowe. Rzeczą charakterystyczną zwłaszcza w sklepach odzieżowych są bramki, które przy wyjściu wydają sygnał dźwiękowych, gdy coś jest wynoszone ze sklepu.

Zadbaj o ubezpieczenie

Małe sklepy są narażone na wiele szkód. Pożar lub działalność złodziei może doprowadzić do upadku biznesu. Obecnie na rynku jest wiele produktów ubezpieczeniowych przeznaczonych dla właścicielu sklepów. Cena polisa w porównaniu z ewentualnymi stratami nie jest duża. Ty jako właściciel często możesz sam dobrać dokładnie zakres ubezpieczenia do swoich potrzeb. Prowadząc swój biznes  ochroną obejmij m.in. takie zdarzenia jak pożar, zalanie, powódź, włamanie i kradzież.

Pamiętaj, by przed wyborem ubezpieczenia dokładnie sprawdzić wszystkie warunki, w tym zakres i sumę ubezpieczenia. W takich polisach zakres ubezpieczenia możemy podzielić m.in. na:

  1. Wyposażenie sklepu. Są to wszystkie elementy, których się nie sprzedaje. Chodzi tu o wszelkiego rodzaju półki, regały, ekspozycje, kasy.
  2. Nakład adaptacyjny. Jest to wszystko związane z elementami budowalnymi Twojego sklepu. Są to m.in. ściany działkowe i oświetlenie.
  3. Środki obrotowe. W skład tego wchodzi wszystko to co sprzedajemy.

Obejmij swój biznes kompleksową ochroną. Zakres ochrony możesz dostosować do swoich potrzeb. Dokładnie zastanów się co chcesz objąć ubezpieczeniem. Wybór takiej polisy nie jest łatwy. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z ekspertami. Takimi właśnie dysponują SuperUbezpieczenia.pl. Pomogą i znajdą dla Ciebie najlepsze ubezpieczenie na rynku. Po więcej szczegółów wejdź na www.superubezpieczenia.pl lub zadzwoń 720 221 221.

 

Odszkodowanie za zniszczone narty

Koniec lata i jesienna szaruga sprawia, że miłośnicy sportów letnich muszą zakończyć swój sezon. To jednak nie oznacza końca aktywności fizycznej. Fani białego szaleństwa właśnie rozpoczynają przygotowania do sezonu zimowego. W tym artykule dowiesz się, czy można liczyć na odszkodowanie za zniszczone narty i inny sprzęt sportowy.

Nie ma co ukrywać, że sprzęt narciarski nie należy do najtańszych. Cały komplet kosztuje od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania narciarza i jego indywidualnych preferencji. Wyjeżdżając w góry warto jest ubezpieczyć się od nieprzewidzianych zdarzeń i wypadków. Oprócz tego pamiętaj, że ochroną można również objąć swój sprzęt sportowy.

Przed wyjazdem na stok należy wykupić ubezpieczenie narciarskie. Sprawdź dokładnie w jakich sytuacjach możesz liczyć na odszkodowanie. Ubezpieczając sprzęt narciarski zwróć uwagę, czy ochronie ubezpieczeniowej podlegają szkody w sprzęcie w wyniku kradzieży lub np. zajścia lawiny. Pamiętaj, że nie dostaniesz odszkodowania za skradziony sprzęt, gdy był on przetrzymywany w nieodpowiednim miejscu.

Wykupienie ubezpieczenia nie oznacza, że nic już od Ciebie nie zależy. Towarzystwo Ubezpieczeniowe będzie wymagać od Ciebie byś o swój sprzęt odpowiednio dbał i pilnował. Odszkodowanie dostaniesz, gdy:

Skradziony sprzęt pozostawał pod naszą bezpośrednią opieką,

Narty itp. Zostały zostawione u naszego przewoźnika i posiadamy kwit potwierdzający jego nadanie,

Sprzęt został zostawiony w odpowiedniej przechowalni,

Nasz sprzęt został skradziony z zamkniętego pomieszczenia, pojazdu pod warunkiem, że pozostawał dobrze ukryty,

Ubezpieczenie sprzętu narciarskiego obejmować będzie narty, snowboard itp. które zostaną zniszczone, uszkodzone lub zaginą. Oprócz tego wypadek samochodowy, autokarowy, lotniczy, złe ulokowanie sprzętu przez przewoźnika, nieszczęśliwy wypadek, kradzież z włamaniem i rabunek to sytuacje, w których ubezpieczyciel również wypłaci odszkodowanie.

W wyborze najlepszego ubezpieczenia pomogą Ci eksperci ubezpieczeniowi. Takich posiadają SuperUbezpieczenia.pl. Doradzimy i odpowiemy na każde Twoje pytanie. Skontaktuj się z nami pod numerem 720 221 221 lub wejdź na www.superubezpieczenia.pl.

BANNER_su

Zastanawiałeś się jak wyliczane jest odszkodowanie za zniszczone, skradzione narty lub inny sprzęt?

W przypadku roszczenia w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego przygotowywana jest wycena sprzętu, który został uszkodzony lub skradziony. Pod uwagę są brane takie kwestie jak wartość naprawy sprzętu w profesjonalnym serwisie. W tym przypadku zostanie wypłacone odszkodowanie na podstawie wystawionej faktury przez serwis. Jeśli natomiast nasz sprzęt został skradziony to ubezpieczyciel musi oszacować jego wartość na podstawie aktualnej ceny na rynku.

Wybierając się na stok pamiętaj o kompleksowej ochronie. Tylko polisa dostosowana do Twoich oczekiwań pozwoli Ci w pełni porwać się zimowemu szaleństwu.

Superubezpieczenia.pl
Superubezpieczenia.pl

Ubezpieczenie sprzętu budowlanego

Prowadzisz swoją działalność gospodarczą? Zajmujesz się „budowlanką”? Sprzęt jest bardzo kosztowny, a o uszkodzenie na budowie nie trudno. Czy pamiętasz o ubezpieczeniu sprzętu budowlanego?

Dla kogo przeznaczone jest ubezpieczenie?

Ubezpieczenie maszyn i sprzętu budowlanego jest przeznaczone dla osób prawnych, osób fizycznych, jednostkach, które prowadzą działalność gospodarczą. Takie ubezpieczenie w szczególności jest przeznaczone dla firm budowlano-montażowych. Zatem jeśli jesteś właścicielem takiej firmy zastanów się na ubezpieczeniem.

Co obejmuje ubezpieczenie?

Prowadząc taką działalność gospodarczą musisz wziąć pod uwagę, że na budowie może dojść do uszkodzenia Twojego kosztownego sprzętu. Ubezpieczenie obejmuje maszyny, które są w ruchu bądź postoju lub w czasie demontażu lub montażu na miejscu pracy. Wykonując różne zlecenia jesteś zmuszony do przewożenia swojego sprzętu. Odpowiednie ubezpieczenie chroni także w trasie załadunku i rozładunku ze środka transportu. Ubezpieczyciel musi odpowiadać za szkody powstałe w okresie ubezpieczenia przez nagłe, nieprzewidziane i niezależne przyczyny. Pamiętaj, że nie dostaniesz odszkodowania jeśli szkody powstaną z przyczyny, która zawarta jest w katalogu wyłączeń.

Najczęstsze szkody obejmują takie zdarzenia jak:

  • Błędy w obsłudze maszyn
  • Kolizje na terenie budowy
  • Powódź, deszcz, huragan, uderzenie pioruna, grad, osunięcie się ziemi
  • Kradzież, włamanie, rabunek
  • Zniszczenie przez osoby trzecie
  • Ogień, eksplozja

Co jest uważane za zniszczenie maszyny lub sprzętu?

Ubezpieczyciele często określają co jest traktowane dokładnie jako zniszczenie sprzętu lub maszyny. Za taką szkodę uważa się utratę, zniszczenie lub uszkodzenie maszyny przez co niemożliwe jest spełnienie jej funkcji lub wymagana jest naprawa bądź wymiana.

Czytaj OWU

Na budowie może zdarzyć się wszystko. Działanie warunków atmosferycznych lub błąd ludzki może doprowadzić do poważnych uszkodzeń sprzętu. Wybierając ubezpieczenie należy zwrócić szczególną uwagę na zakres ubezpieczenia i katalog wyłączeń. Cena polisy nie powinna być głównym kryterium przy wyborze polisy. Jeśli nie wiesz co powinno zawierać ubezpieczenie sprzętu i maszyn w Twojej firmie to skontaktuj się z nami. Od prawie 20 lat zajmujemy się ubezpieczeniami. Nasza wiedza i doświadczenie sprawia, że zaufało już nam wielu klientów. Szukasz ubezpieczenia? Po więcej szczegółów wejdź na www.superubezpieczenia.pl lub zadzwoń 720 221 221.

baner net 1500x500 Twitter_v3

 

Jak wygląda ubezpieczenie sprzętu motocyklisty?

Kupno motocykla to nie jedyny wydatek dla fana jednośladu. Dodatkowo trzeba zakupić profesjonalny sprzęt, który jest niezbędny podczas jazdy. Kask, kombinezon i specjalne buty kosztują bardzo dużo. Czy masz szansę na odszkodowanie, gdy któryś z elementów stroju motocyklisty zostanie zniszczony? Sprawdź to.

Drogi sprzęt

Przeglądając sklepy internetowe oferujące odzież i akcesoria dla motocyklisty wiemy jedno. Nie jest to tanie. Obecnie nie jest tak jak w przypadku amerykańskich filmów, gdzie do pełni szczęścia wystarczy Harley i skórzana kurtka. Akcesoria i ubiór motocyklisty może kosztować kilka tysięcy złotych. Często kask, kombinezon, buty i rękawice są jedyną ochroną w przypadku spotkania bliskiego stopnia z asfaltem. Decydując się na jazdę jednośladem nie powinno się na tym sprzęcie oszczędzać.

Pakiety ubezpieczeniowe

By zapewnić sobie kompleksową ochronę podczas jazdy na motocyklu najlepszym rozwiązaniem jest łączenie pakietów ubezpieczeniowych. Na rynku nie istnieje osobny produkt, który ubezpiecza odzież kierowcy, ale w ramach odpowiedniego pakietu możemy włączyć wartość akcesoriów do wartości pojazdu.

Dodatek w postaci stroju motocyklisty możemy włączyć do ubezpieczenia OC+AC+NNW. Wysokość składki zależy od wartości pojazdu i stroju. Pamiętaj, by potwierdzić wartość sprzętu musisz posiadać dowody zakupu.

Co mówią przepisy?

Przepisy jasno określają to, że sprzęt, który ma na sobie motocyklista ma być ochroną jego życia i zdrowia na drodze. Zatem jest to środek ochrony indywidualnej i podlega ubezpieczeniu. Jest to dobra wiadomość. Podczas wypadku uszkodzeniu może ulec Twój motocykl oraz Twój profesjonalny ubiór. Co jeszcze warto wiedzieć? Kask w rozumieniu przepisów to jednorazowy przedmiot użytku. Nawet za niewielkie pęknięcie należy Ci się stuprocentowe odszkodowanie. W przypadku kombinezonu wartość odszkodowania jest określana na podstawie stopnia zniszczenia.

Czekasz na rozpoczęcie sezonu motocyklowego? Kompletujesz już niezbędny sprzęt? Skontaktuj się z nami w celu wybrania jak najlepszej oferty ubezpieczeniowej. Nasi eksperci porównają ceny we wszystkich dostępnych TU. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Po więcej szczegółów wejdź na stronę www.superubezpieczenia.pl lub zadzwoń 720 221 221.

baner net 1500x500 Twitter_v2

 

Komputer uszkodzony w kolizji

Późna pora, deszcz, szarówka. To mogą być przyczyny stłuczki na drodze. Przedstawiona historia może zdarzyć się każdemu. Spisane oświadczenie z kolizji powinno załatwić sprawę. Co zrobić jeśli wyjdą uszkodzenia przewożonego w tym czasie sprzętu? Czytaj dalej Komputer uszkodzony w kolizji