Jak wygląda ubezpieczenie sprzętu motocyklisty?

Superubezpieczenia.pl
Superubezpieczenia.pl

Kupno motocykla to nie jedyny wydatek dla fana jednośladu. Dodatkowo trzeba zakupić profesjonalny sprzęt, który jest niezbędny podczas jazdy. Kask, kombinezon i specjalne buty kosztują bardzo dużo. Czy masz szansę na odszkodowanie, gdy któryś z elementów stroju motocyklisty zostanie zniszczony? Sprawdź to.

Drogi sprzęt

Przeglądając sklepy internetowe oferujące odzież i akcesoria dla motocyklisty wiemy jedno. Nie jest to tanie. Obecnie nie jest tak jak w przypadku amerykańskich filmów, gdzie do pełni szczęścia wystarczy Harley i skórzana kurtka. Akcesoria i ubiór motocyklisty może kosztować kilka tysięcy złotych. Często kask, kombinezon, buty i rękawice są jedyną ochroną w przypadku spotkania bliskiego stopnia z asfaltem. Decydując się na jazdę jednośladem nie powinno się na tym sprzęcie oszczędzać.

Pakiety ubezpieczeniowe

By zapewnić sobie kompleksową ochronę podczas jazdy na motocyklu najlepszym rozwiązaniem jest łączenie pakietów ubezpieczeniowych. Na rynku nie istnieje osobny produkt, który ubezpiecza odzież kierowcy, ale w ramach odpowiedniego pakietu możemy włączyć wartość akcesoriów do wartości pojazdu.

Dodatek w postaci stroju motocyklisty możemy włączyć do ubezpieczenia OC+AC+NNW. Wysokość składki zależy od wartości pojazdu i stroju. Pamiętaj, by potwierdzić wartość sprzętu musisz posiadać dowody zakupu.

Co mówią przepisy?

Przepisy jasno określają to, że sprzęt, który ma na sobie motocyklista ma być ochroną jego życia i zdrowia na drodze. Zatem jest to środek ochrony indywidualnej i podlega ubezpieczeniu. Jest to dobra wiadomość. Podczas wypadku uszkodzeniu może ulec Twój motocykl oraz Twój profesjonalny ubiór. Co jeszcze warto wiedzieć? Kask w rozumieniu przepisów to jednorazowy przedmiot użytku. Nawet za niewielkie pęknięcie należy Ci się stuprocentowe odszkodowanie. W przypadku kombinezonu wartość odszkodowania jest określana na podstawie stopnia zniszczenia.

Czekasz na rozpoczęcie sezonu motocyklowego? Kompletujesz już niezbędny sprzęt? Skontaktuj się z nami w celu wybrania jak najlepszej oferty ubezpieczeniowej. Nasi eksperci porównają ceny we wszystkich dostępnych TU. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Po więcej szczegółów wejdź na stronę www.superubezpieczenia.pl lub zadzwoń 720 221 221.

baner net 1500x500 Twitter_v2

 

  • Marek Kasztański

    Nie mogę się doczekać, aż zacznie się sezon na motocykl:)