Ubezpieczenie sprzętu budowlanego

Superubezpieczenia.pl
Superubezpieczenia.pl

Prowadzisz swoją działalność gospodarczą? Zajmujesz się „budowlanką”? Sprzęt jest bardzo kosztowny, a o uszkodzenie na budowie nie trudno. Czy pamiętasz o ubezpieczeniu sprzętu budowlanego?

Dla kogo przeznaczone jest ubezpieczenie?

Ubezpieczenie maszyn i sprzętu budowlanego jest przeznaczone dla osób prawnych, osób fizycznych, jednostkach, które prowadzą działalność gospodarczą. Takie ubezpieczenie w szczególności jest przeznaczone dla firm budowlano-montażowych. Zatem jeśli jesteś właścicielem takiej firmy zastanów się na ubezpieczeniem.

Co obejmuje ubezpieczenie?

Prowadząc taką działalność gospodarczą musisz wziąć pod uwagę, że na budowie może dojść do uszkodzenia Twojego kosztownego sprzętu. Ubezpieczenie obejmuje maszyny, które są w ruchu bądź postoju lub w czasie demontażu lub montażu na miejscu pracy. Wykonując różne zlecenia jesteś zmuszony do przewożenia swojego sprzętu. Odpowiednie ubezpieczenie chroni także w trasie załadunku i rozładunku ze środka transportu. Ubezpieczyciel musi odpowiadać za szkody powstałe w okresie ubezpieczenia przez nagłe, nieprzewidziane i niezależne przyczyny. Pamiętaj, że nie dostaniesz odszkodowania jeśli szkody powstaną z przyczyny, która zawarta jest w katalogu wyłączeń.

Najczęstsze szkody obejmują takie zdarzenia jak:

  • Błędy w obsłudze maszyn
  • Kolizje na terenie budowy
  • Powódź, deszcz, huragan, uderzenie pioruna, grad, osunięcie się ziemi
  • Kradzież, włamanie, rabunek
  • Zniszczenie przez osoby trzecie
  • Ogień, eksplozja

Co jest uważane za zniszczenie maszyny lub sprzętu?

Ubezpieczyciele często określają co jest traktowane dokładnie jako zniszczenie sprzętu lub maszyny. Za taką szkodę uważa się utratę, zniszczenie lub uszkodzenie maszyny przez co niemożliwe jest spełnienie jej funkcji lub wymagana jest naprawa bądź wymiana.

Czytaj OWU

Na budowie może zdarzyć się wszystko. Działanie warunków atmosferycznych lub błąd ludzki może doprowadzić do poważnych uszkodzeń sprzętu. Wybierając ubezpieczenie należy zwrócić szczególną uwagę na zakres ubezpieczenia i katalog wyłączeń. Cena polisy nie powinna być głównym kryterium przy wyborze polisy. Jeśli nie wiesz co powinno zawierać ubezpieczenie sprzętu i maszyn w Twojej firmie to skontaktuj się z nami. Od prawie 20 lat zajmujemy się ubezpieczeniami. Nasza wiedza i doświadczenie sprawia, że zaufało już nam wielu klientów. Szukasz ubezpieczenia? Po więcej szczegółów wejdź na www.superubezpieczenia.pl lub zadzwoń 720 221 221.

baner net 1500x500 Twitter_v3