Komputer uszkodzony w kolizji

Superubezpieczenia.pl
Superubezpieczenia.pl

Późna pora, deszcz, szarówka. To mogą być przyczyny stłuczki na drodze. Przedstawiona historia może zdarzyć się każdemu. Spisane oświadczenie z kolizji powinno załatwić sprawę. Co zrobić jeśli wyjdą uszkodzenia przewożonego w tym czasie sprzętu?

Jesienna stłuczka

Wyobraźmy sobie, że jak co dzień wracamy z pracy. Późne godziny popołudniowe, padający deszcz i wszechobecna szarówka. Zdecydowanie są to trudne warunki do jazdy. Podczas hamowania na światłach w tył naszego samochodu uderza inny pojazd. Wina kierującego za nami jest oczywista. Chcemy sprawę załatwić szybko. Zjeżdżamy w bezpieczne miejsce, spisujemy oświadczenie i się rozjeżdżamy. Po powrocie do domu okazało się, że uszkodzeniu w wyniku kolizji uległ nasz komputer przewożony w aucie (wgniecenie w obudowie laptopa i wyrwany zawias). Informacja o uszkodzeniu laptopa nie została wpisana do oświadczenia, ale został o tym fakcie poinformowany ubezpieczyciel.

Czy jest szansa na ubezpieczenie?

W sytuacji, gdy w wyniku kolizji uszkodzeniu uległ nasz sprzęt jest trudna. W przedstawionej sytuacji ubezpieczyciel odpowiedział nam, że odmawia wypłaty odszkodowania za komputer ponieważ, ze zgromadzonej dokumentacji  w toku postępowania likwidacyjnego nie znaleziono dowodów na to, że odpowiedzialność za uszkodzenie laptopa ponosi sprawca kolizji. Ubezpieczyciel może motywować swoja decyzję tym, że laptop był przewożony niezabezpieczony na fotelu pasażera.

Jak radzić sobie w przyszłości?

By uniknąć takiej sytuacji, gdy w kolizji następuje uszkodzenie przewożonego sprzęty należy bardzo dokładnie spisać oświadczenie. Biorąc udział w kolizji nie śpieszmy się z szybkim załatwieniem sprawy. Dokładne spisanie oświadczenia może okazać się kluczowe. Sprawdźmy dokładnie co uległo uszkodzeniom (nie tylko z zewnątrz, ale także to co przewozimy). Zapiszmy to wszystko w oświadczeniu i dajmy do podpisu osobie, która jest winna. Dodatkowo jeśli przewozimy sprzęt to starajmy się go przewozić w odpowiednich pokrowcach, które chronią sprzęt przed uszkodzeniem. Pamiętaj również, że możesz swój sprzęt elektroniczny ubezpieczyć. Wielu ubezpieczycieli posiada taką ofertę.

baner net 1500x500 Twitter_v1

  • Marek Kasztański

    Jak widać pośpiech nie popłaca