Jaki program agent ubezpieczeniowy powinien wybrać?

W obecnych czasach pytanie o to jaki program agent ubezpieczeniowy powinien wybrać pojawia się bardzo często. Wynika to z tego, że w sektorze ubezpieczeń funkcjonuje dużo narzędzi przeznaczonych do zarządzania procesami sprzedaży. I właśnie z tego powodu wybór odpowiedniego rozwiązania dla agencji ubezpieczeniowej może być trudny. Dlatego decydując się na zakup programu do obsługi biura ubezpieczeń warto go najpierw przetestować.

Czytaj dalej Jaki program agent ubezpieczeniowy powinien wybrać?

Wyższe kary za brak OC 2018

Czy nowy rok oznacza duże zmiany dla kierowców? Od 1 stycznia wzrosną kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Sprawdź wysokość kar za brak OC 2018.

Wyższa płaca

Na początek trzeba wiedzieć, że wysokość kar za brak OC zależy od wysokości płacy minimalnej w danym roku. W 2018 roku zostanie podniesiona płaca minimalna, co wiąże się również ze wzrostem kar za brak OC.

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe

Eksperci SuperUbezpieczenia.pl przypominają, że ubezpieczenie komunikacyjne OC jest w Polsce obowiązkowe i musi je posiadać każdy właściciel zarejestrowanego pojazdu mechanicznego. Polisa OC chroni kierowcę przed finansowymi konsekwencjami kierowcę, który jest sprawcą zdarzenia drogowego. Obowiązek ubezpieczenia pojazdu określa ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym oraz Polskim Biurze Ubezpieczycieli. Nowe przepisy w 2018 roku oznaczają, że kary za brak OC 2018 będą wynosić:

W przypadku kar za brak OC trzeba wiedzieć, że sankcje są uzależnione od rodzaju pojazdu oraz okresu braku polisy. Dla właścicieli samochodów osobowych maksymalna kara będzie wynosić 4200 zł. Posiadacze samochodów ciężarowych zapłacą nawet 6300 zł, a Ci, którzy posiadają inne pojazdy (np. jednoślad) narażeni są na grzywnę w wysokości 700 zł.

Co grozi za brak OC?

Za brak polisy OC oprócz wysokich kar grożą również dodatkowe konsekwencje finansowe.  Jeżeli spowodowałeś wypadek, w którym ucierpieli ludzie i zniszczyłeś pojazd, to musisz liczyć się z tym, że za leczenie poszkodowanych i naprawę szkód trzeba zapłacić z własnej kieszeni. Rekordzista w Polsce ma do zwrócenia odszkodowanie w wysokości 1,8 miliona złotych.

Dlaczego kierowcy nie płacą za OC?

Jednym z głównym powodów są trwające od jakiegoś czasu podwyżki tego ubezpieczenia. Podwyżki OC sprawiły, że wielu kierowców nie opłaciło polisy z myślą, że zaoszczędzą. To błąd. Kolejnym powodem jest jednak często roztargnienie i zapominalstwo. Najczęściej w pułapkę braku polisy wpadają osoby, które korzystają z polisy OC po byłym właścicielu pojazdu. Pamiętaj, że polisa poprzedniego właściciela nie odnawia się automatycznie. Warto więc pamiętać o terminach obowiązywania polisy OC.

Zmiana opon a odszkodowanie z AC

Jesienna pogoda, deszcze i zbliżające się przymrozki sprawiają, że warunki na drogach będą się pogarszać. Na przełomie października i listopada wielu kierowców podejmuje decyzję o wymianie opon na zimowe. Nieoczekiwane wpadnięcie w poślizg może doprowadzić do dużych szkód, które można naprawić m.in. w ramach ubezpieczenia AC.  Czytaj dalej Zmiana opon a odszkodowanie z AC

Czy warto inwestować w pakiet assistance?

Każda nieoczekiwana awaria na drodze może zepsuć każdą podróż. W wielu przypadkach kierowcy muszą radzić sobie samo. Czy wiesz, że pakiet assistance zapewni Ci pomoc w razie nagłego zdarzenia na drodze. Pamiętaj jednak, że nie każda opcja może spełnić Twoje oczekiwania. Czytaj dalej Czy warto inwestować w pakiet assistance?

PESEL niezbędny do obliczenia składki OC?

Jak zaznaczają eksperci SuperUbezpieczenia.pl, najlepszym sposobem na znalezienie najtańszej polisy OC jest porównywanie ofert we wszystkich Towarzystwach Ubezpieczeniowych. Często do kalkulacji wymaga się podania numeru PESEL. Niektórzy kierowcy niechętnie jednak chcą podawać takie dane. Tutaj odpowiemy na pytanie, czy PESEL jest niezbędny do obliczenia składki OC. Czytaj dalej PESEL niezbędny do obliczenia składki OC?