Miałeś wypadek na nieodśnieżonym chodniku? Udokumentuj to i walcz o odszkodowanie

Zima to pora roku, kiedy jesteśmy narażani na częste pośliźnięcia i upadki. To często kończy się różnego rodzaju urazami kończyn.
Czytaj dalej Miałeś wypadek na nieodśnieżonym chodniku? Udokumentuj to i walcz o odszkodowanie

Błędy w zawartej polisie- jak je rozwiązać?

W ostatnim czasie świadomość ubezpieczeniowa Polaków jest coraz większa. Kierowcy szukają i porównują składki ubezpieczeń komunikacyjnych, a turyści zawierają polisy, które będą ich chronić podczas zagranicznych wakacji. Produktów ubezpieczeniowych na rynku jest bardzo wiele. Niestety czasem mogą znaleźć się błędy. Sprawdź jak je rozwiązać.

Czytaj dalej Błędy w zawartej polisie- jak je rozwiązać?

Za całkowicie zniszczony dom, ubezpieczyciel wypłacił 32 tys. złotych

Właściciel doszczętne zniszczonego domu nie mógł uwierzyć w informację jaką przesalało mu PZU na temat wysokości przyznanego odszkodowania. Straciwszy dorobek całego życia, pan Andrzej otrzymał 32 tys. złotych na wybudowanie nowego domu.
Czytaj dalej Za całkowicie zniszczony dom, ubezpieczyciel wypłacił 32 tys. złotych

Superubezpieczenia.pl
Superubezpieczenia.pl

Chciała wyłudzić odszkodowanie, grozi jej więzienie

62-latka z Nowej Soli postanowiła skłamać, że zostało okradziona. Kobiecie miał wyrwać telefon z ręki mężczyzna. W toku ustalania wydarzeń, policja szybko zorientowała się, że kobieta…. kłamie.
Czytaj dalej Chciała wyłudzić odszkodowanie, grozi jej więzienie

Błąd w polisie? Jak temu zaradzić?

Wybór i znalezienie najlepszego ubezpieczenia nie należy do najłatwiejszych. Czasami może dojść do błędów w polisie. Zły wybór sumy ubezpieczenia, błąd w zakresie, „literówka” przy nazwisku lub zły adres zamieszkania. To tylko niektóre przypadki, które mogą się zdarzyć. Sprawdź jak błąd w polisie nie będzie już dużym problemem.

Nie śpiesz się z zawieraniem polisy

Pośpiech nigdy nie jest dobrym doradcą. Dotyczy to przede wszystkim spraw związanych z podpisywaniem umowy.  Znajomość zapisów w umowie pomoże uniknąć nieporozumień w przyszłości. Czasem do błędów dochodzi podczas kontaktu z agentem. Błąd w pisowni nazwiska lub błędny numer rejestracyjny. Co można zrobić w takiej sytuacji?

Eksperci SuperUbezpieczenia.pl przypominają, że każda umowa obowiązkowego ubezpieczenia OC posiada określoną wysokość sumy ubezpieczenia. Ustawodawca dokładnie określił minimalną wartość. Jeżeli zdarzy się tak, że przedstawiciel TU zawarł z Tobą umowę na sumę gwarancyjną poniżej określonego limitu to taka umowa może być nieważna. Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK. Art. 6 mówi o tym, że ubezpieczenie obowiązkowe zawarte z naruszeniem przepisów ustawy uważa się za zawarte zgodnie z przepisami. Oznacza to, że zapisy w polisie odnośnie sum gwarancyjnych nie będą miały zastosowania. Zastosowane będę miały sumy określane przez prawo.

Literówka

W momencie, gdy nie mamy do czynienia z celowym działaniem ubezpieczyciela lub jego agentem i chodzi tylko o błąd pisarski, to należy zgłosić się do zakładu ubezpieczeń lub agenta, który Cię obsługiwał. Wniosek o dokonanie poprawek należy zgłaszać także, gdy zostało wpisane źle nazwisko lub numer rejestracyjny.

Zawsze podczas zawierania umowy może dojść do jakiegoś błędy. Warto jest czytać umowę i dokładnie sprawdzać zgodność danych.

Źródło: www.rf.pl