Ubezpieczenie od gradobicia

Superubezpieczenia.pl
Superubezpieczenia.pl

Okres wiosenno-letni to czas, gdzie w Polsce często występują gwałtowne burze, wichury i gradobicia. Szkody spowodowane przez siły przyrody mogą być bardzo kosztowne. Czy istnieje ubezpieczenie od gradobicia? Sprawdź to.

Gwałtowne działanie sił przyrody może w kilka chwil zniszczyć cały dorobek naszego życia. Silny wiatr, gradobicie itp. może doprowadzić do poważnych szkód. Media co jakiś czas nagłaśniają historię rodzin, które straciły swój majątek przez działanie sił przyrody. Grad wielkości piłek golfowych potrafi doszczętnie zniszczyć dach, uprawy rolne lub karoserię samochodu. Czy od szkód wywołanych przez gradobicie można się jakoś ubezpieczyć?

Ubezpieczyć swój samochód od gradobicia można w ramach polisy AC. Oznacza to, że za szkody wywołane przez grad zapłaci Twój ubezpieczyciel.  Pamiętaj jednak, że zakres ochrony AC może się różnić w poszczególnych Towarzystwach Ubezpieczeniowych. Szczególną uwagę zwróć na wszystkie zapisy w OWU. Dzięki temu unikniesz nieporozumień w przyszłości.

Co ze zniszczonym dachem?

Można śmiało powiedzieć, że sezon burzowy właśnie się rozpoczął. Nagłe zmiany pogody, burze, wichury lub gradobicia mogą zniszczyć Twój dom lub mieszkanie. By jak najszybciej zminimalizować straty i wrócić do „normalności” należy posiadać kompleksowe ubezpieczenie domu lub mieszkania. Właśnie w ramach tej polisy możesz ubezpieczyć swój majątek przed szkodami spowodowanymi przez gradobicie. Tak samo jak w przypadku innych umów ubezpieczeniowych zawsze zwracaj uwagę na wszystkie zapisy w OWU.

Zniszczone uprawy

Silne gradobicie nie oszczędza również roślin i upraw rolnych. Rolnicy w kilka chwil mogą stracić wszystkie swoje uprawy, co wiąże się z bardzo dużymi stratami. Ubezpieczenie upraw przed działaniem trudnych warunków atmosferycznych powinno zainteresować wszystkich rolników, także tych, którzy pobierają dopłaty bezpośrednie.

Ubezpieczenie od gradobicia może okazać się nieocenione w razie niespodziewanych zmian pogody. Ile kosztuje? Cena zależy tak naprawdę od zakresu ochrony. Eksperci SuperUbezpieczenia.pl znajdą dla Ciebie najlepsze ubezpieczenie na rynku. Już dziś sprawdź cenę swojej polisy. Zadzwoń 720 221 221 lub wejdź na www.superubezpieczenia.pl.