Kupujesz Autocasco od kradzieży? Unikaj tych błędów

Superubezpieczenia.pl
Superubezpieczenia.pl

Ubezpieczenie Autocasco ma zapewnić kompleksową ochronę podczas niespodziewanego zdarzenia. Chodzi tu m.in. o kradzież lub dewastację Twojego samochodu. Na co zwrócić uwagę i jakich błędów unikać, by być pewnym, że w razie kradzieży otrzymasz pełne odszkodowanie? Poznaj więcej szczegółów.

Codziennie z polskich dróg i parkingów znikają dziesiątki pojazdów. Złodzieje często „gustują” w luksusowych samochodach i popularnych markach. Nawet najlepsze systemy antywłamaniowe w kilka sekund mogą być złamane przez profesjonalistów. Jedną z opcji jest więc wykupienie ubezpieczenia Autocasco. Niestety taka polisa może się znacząco różnić w zależności od firmy i zakresu ochrony.

Eksperci zaznaczają, że w wyborze Autocasco nie należy sugerować się tylko ceną. AC to polisa dobrowolna i to Towarzystwo Ubezpieczeniowe określa zakres ochrony danej polisy. Pamiętaj, że tanie AC może nie gwarantować kompleksowej ochrony.

Zakup ubezpieczenia Autocasco nie jest łatwy. Szczególną uwagę należy zwrócić na zakres ochrony i katalog wyłączeń. Istnieją sytuacje w których, kierowca za np. skradziony samochód nie otrzyma odszkodowania. Są to:

  • Podawanie błędnych danych we wniosku Autocasco,
  • Niesprawdzenie sumy ubezpieczenia,
  • Niesprawdzenia zakresu terytorialnego,
  • Ochrona auta w kredycie,
  • Nieznajomość dokładnego zakresu ochrony i ubezpieczenia bagażu,
  • Brak wymaganych systemów antykradzieżowych,

Tych błędów należy unikać. Wszystkie zapisy dotyczące ubezpieczenia Autocasco znajdują się w OWU. Znajdziesz tam wszystkie informacje na temat polisy. Znajomość tego dokumentu pomoże Ci uniknąć problemów w przyszłości.

Szukasz najlepszego Autocasco? Skontaktuj się z ekspertami SuperUbezpieczenia.pl. Od prawie 20 lat znajdujemy dla naszych Klientów najlepsze polisy ubezpieczeniowe na rynku. Z nami kupno polisy nigdy wcześniej nie było tak proste. Po więcej szczegółów zadzwoń 720 221 221 lub wejdź na www.superubezpieczenia.pl.