PESEL niezbędny do obliczenia składki OC?

Superubezpieczenia.pl
Superubezpieczenia.pl

Jak zaznaczają eksperci SuperUbezpieczenia.pl, najlepszym sposobem na znalezienie najtańszej polisy OC jest porównywanie ofert we wszystkich Towarzystwach Ubezpieczeniowych. Często do kalkulacji wymaga się podania numeru PESEL. Niektórzy kierowcy niechętnie jednak chcą podawać takie dane. Tutaj odpowiemy na pytanie, czy PESEL jest niezbędny do obliczenia składki OC.

Czasy, gdy agent ubezpieczeniowy „z głowy” mówił Ci ile będzie kosztować ubezpieczenie OC na konkretny model samochodu dawno już minęły. Teraz do stworzenia oferty potrzebne jest podanie wielu niezbędnych danych. Nie jest to jednak wymysł agenta tylko wymóg stawiany przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe.

Odwiedzając agenta

W dalszym ciągu popularnością cieszy się zakup ubezpieczenia bezpośrednio u agenta ubezpieczeniowego w biurze stacjonarnym. Agenci pracują obecnie na nowoczesnych systemach IT, które wymagają często podaniu wielu niezbędnych danych, które weryfikują historię ubezpieczeniową danego kierowcy.

Kierowcy kontaktując się z agentami często nie chcą podawać dokładnych danych i chcą poznać tylko orientacyjną cenę. Agent może wyliczyć oczywiście składkę na podstawie wygenerowanego numeru PESEL. Tak wyliczona składka może jednak mieć mało wspólnego z rzeczywistością. Dlaczego? Błędny numer PESEL uniemożliwia zweryfikowanie zniżek i historii ubezpieczeniowej kierowcy.

Czy wiesz, że klienci, którzy nie chcą podawać numeru PESEL podczas wizyty u agenta tak naprawdę podają „na tacy” wszystkie dane? Agent najczęściej spisuje dane z dowodu rejestracyjnego, gdzie oprócz danych pojazdu znajdują się wszystkie dane na temat właściciela.

Porównywarki to oszczędność czasu i pieniędzy

Nie masz czasu na wizyty w biurach stacjonarnych, długim oczekiwaniu na infolinii i kontaktu z każdym Towarzystwem Ubezpieczeniowym? Rozwiązaniem jest porównywanie ofert w jednym miejscu. Możesz skorzystać z kalkulatora OC (dostępny na www.superubezpieczenia.pl) lub z agentem, które sprawdzi dla Ciebie składki we wszystkich firmach. Takie rozwiązanie to często oszczędność czasu i pieniędzy.

Pamiętaj, że podanie wszystkich niezbędnych danych (również numeru PESEL) pomoże poznać dokładną cenę w każdym Towarzystwie Ubezpieczeniowym. Nie bój się podawać danych w kalkulacji OC. Wszystkie dane pomogą znaleźć najkorzystniejszą ofertę, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Skontaktuj się z ekspertami SuperUbezpieczenia.pl pod numerem 720 221 221 lub wejdź na www.superubezpieczenia.pl.