Ubezpieczenie mieszkania

Superubezpieczenia.pl
Superubezpieczenia.pl

Zapewne dla wielu z Was dom jest „oazą spokoju”. Właśnie w domu odpoczywamy i przeżywamy radosne rodzinne chwile. By w pełni czuć się bezpiecznie należy wykupić odpowiednie ubezpieczenie mieszkania. Sprawdź na co zwrócić uwagę.

Wszystko się może zdarzyć

Wracasz do domu po urlopie i co widzisz? Splądrowane i zniszczone przez złodziei i wandali pokoje lub zalane pomieszczenia. To tylko niektóre z przykładów jakie może spotkać Twój dom lub mieszkanie. Awarie i wypadki mogą zdarzyć się zawsze. By spać spokojnie najlepiej jest wykupić ubezpieczenie mieszkania. Jest to najlepsze rozwiązanie. W przypadku kradzieży np. sprzętów agd i rtv lub w wyniku np. zalania mieszkania koszty usunięcia szkód mogą Cię bardzo dużo kosztować. Nie trzeba przypominać ile kosztują obecnie sprzęty elektroniczne lub ile trzeba zapłacić za generalny remont. Brak ubezpieczenia oznacza, że za wszystko będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni.

Co chcesz dokładnie ubezpieczyć?

Decydując się na ubezpieczenie mieszkania musisz zastanowić się dokładnie co chcesz objąć ochroną. Właśnie od zakresu ochrony będzie zależeć wysokość składki. Zastanów się, czy ochroną chcesz objąć:

 • Mury nieruchomości
 • Wyposażenie
 • Ściany i podłogi
 • Pomieszczenia dodatkowe (piwnica, garaż)

Tobie jako właścicielowi domu lub mieszkania powinno zależeć, by kupić polisę chroniącą przed:

 • Włamaniem
 • Kradzieżą
 • Wandalizmem
 • Różnymi zdarzeniami losowymi
 • Kataklizmami

W rzeczywistości polisę mieszkaniową możesz dobrać do swoich potrzeb i praktycznie ubezpieczyć się od wszystkiego. Jednak nie podejmuj pochopnie decyzji. Z każdą dodatkową opcją Twoja polisa może być droższa.

Mieszkanie łączy się z nagrobkiem

Może to brzmi dość dziwnie. Ale w ramach ubezpieczenia mieszkania możesz także ubezpieczyć nagrobek swoich bliskich. Wystarczy przy ubezpieczeniu mieszkania spytać się o możliwość objęcia ochroną nagrobka. Dzięki takiemu połączeniu zyskasz kompleksową ochronę mieszkania,domu i odpowiednią ochronę nagrobka Twoich bliskich. Cena za  takie ubezpieczenie zależy w głównej mierze od jego wartości, zakresu ochrony, miejsca i dostępnych zniżek. Oczywiście polisę na nagrobek możesz wykupić także oddzielnie. We współpracy SuperUbezpieczenia.pl i firmy Gothaer powstał produkt ubezpieczenia nagrobków. Nawet już od 8 złotych możesz objąć ochroną nagrobek swoich bliskich przed takimi zdarzeniami jak kradzież, akty wandalizmu i działanie sił przyrody.

Nie zmieniaj wartości

By objąć kompleksową ochroną swój dom lub mieszkanie musisz najpierw wycenić swój dobytek według faktycznej wartości. Wielu właścicieli chce zmniejszyć koszty składki, świadomie zaniżając wartość nieruchomości lub rezygnując z dostępnych dodatków. Pamiętaj, że każdy element może mieć wpływ na składkę. Chodzi tu m.in. o ilość gaśnic w domu, monitoring, liczba zamków w drzwiach oraz poprzednie lata bez szkody. Im większe posiadasz zabezpieczenia domu, tym składka może być niższa. Wybierając ubezpieczenie zwróć szczególną uwagę, czy kupujesz ubezpieczenie na wartość odtworzeniową lub wartość rzeczywistą.

Szukając odpowiedniego ubezpieczenia skorzystaj z porad ekspertów. Jako SuperUbezpieczenia.pl od prawie dwudziestu lat zajmujemy się ubezpieczeniami. Z powodu różnic w cenach polis mieszkaniowych porównamy Ci oferty we wszystkich dostępnych TU. Dzięki nam wybierzesz odpowiednie ubezpieczenie, które nie obciąży Twojego budżetu. Po więcej szczegółów skontaktuj się z nami.

baner net 1500x500 Twitter_v1

 • Marek Kasztański

  zalanie i pożar to najgorsze co może stać sie w mieszkaniu