Jak ubezpieczyć dziecko na kolonię?

Superubezpieczenia.pl
Superubezpieczenia.pl

Wakacyjny wyjazd na obóz lub kolonię to często pierwszy samodzielny wyjazd naszych pociech. Z powodu wycieczki chyba najbardziej stresują się sami rodzice. Nie ma co ukrywać, że każdemu zależy na bezpieczeństwie dziecko podczas takiego wyjazdu. W tym artykule sprawdzić jak wygląda ubezpieczenie dziecka na wyjazd kolonijny.

Organizator ma pewne obowiązki

Każdy organizator kolonii, wycieczki, obozu w którym może uczestniczyć Twoje dziecko musi zadbać o wszystkie szczegóły takiego wyjazdu. Jedną z podstawowych kwestii jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wyjazdów. Takie ubezpieczenie zwykle jest oferowane w szkole w ramach ubezpieczenia grupowego. Warto jednak sprawdzać szczegóły takiej polisy. Może się okazać, że zakres i suma ubezpieczenia nie spełnia Twoich oczekiwań. Pamiętaj, że w dowolnym momencie masz możliwość zapoznania się ze wszystkimi warunkami takiego ubezpieczenia.

Chcesz, by Twoje dziecko podczas wakacyjnego wyjazdu miało zapewnioną najlepszą ochronę? Sprawdzaj zawsze dokładnie zakres ubezpieczenie. Może się okazać, że zakres ochrony oferowany przez organizatora wycieczki może być niewystarczający. Podczas kolonii, obozu może dojść do wielu niespodziewanych zdarzeń i wypadków. Poważna kontuzja, złamania itp. wymagają często długotrwałego leczenia i rehabilitacji. Niestety może okazać się, że suma podstawowego ubezpieczenia jest ustalona na minimalnym poziomie, co może doprowadzić do tego, że takie ubezpieczenie nie obejmie wszystkim kosztów. Warto więc zastanowić się nad zakupem indywidualnej polisy dla dziecka.

Wychowawcy muszą mieć ubezpieczenie

Oprócz warunków kolonii, obozów i wycieczek oprócz warunków zakwaterowania, środka transportu i ubezpieczenia bardzo ważna jest kadra opiekunów. To oni dbają bezpośrednio o dzieci podczas takiego wyjazdy. Każdy opiekun powinien posiadać ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Może zdarzyć się tak, że w wyniku przeoczenia, zaniedbania może dojść do powstania szkód. Wówczas Ty jako rodzić masz prawo ubiegać się o odszkodowania z jego polisy OC.

Co z odszkodowaniem?

Przyjmijmy czarny scenariusz i załóżmy, że podczas kolonii Twoje dziecko złamało nogę. Z jakiej polisy możesz ubiegać się o odszkodowanie? Za uszczerbek na możesz otrzymać odszkodowanie z:

  • Polisy grupowej, którą zapewnia szkoła,
  • Polisy organizatora,
  • Polisy OC opiekuna lub wychowawcy,
  • Prywatnego ubezpieczenia dziecka.

Indywidualna polisa ubezpieczeniowa dla dziecka

Każdemu rodzicowi zależy na jak najlepszej ochronie dziecka podczas wakacyjnego, samodzielnego wyjazdu. Pamiętaj, że możesz indywidulanie wykupić ubezpieczenie dla dziecka na warunkach jakie spełniają wszystkie Twoje oczekiwania. Towarzystwa Ubezpieczeniowe mają bardzo duży wybór polis NNW. Cena takiej polisy zależy tak naprawdę od zakresu ochrony i sumy ubezpieczenia.

Wyjazd na kolonię i obóz dla dziecka to duże wydarzenia dla Ciebie i Twojej pociechy. Takie wyjazdu to prawdziwa nauka samodzielności. Zadbaj o kompleksowe ubezpieczenie dziecka podczas takiej przygody. Eksperci SuperUbezpieczenia.pl doradzą i znajdą dla Ciebie ubezpieczenie, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Po więcej szczegółów wejdź na www.superubezpieczenia.pl lub zadzwoń 720 221 221.