Dlaczego ze szkolnego NNW otrzymuje się często niskie świadczenie?

Superubezpieczenia.pl
Superubezpieczenia.pl

Zadaniem szkolnego NNW jest objęcie ochroną naszych dzieci na wypadek różnych nieszczęśliwych wypadków, które mogą przydarzyć się w szkole, na kolonii, wakacjach lub podczas zajęć pozaszkolnych. Otrzymane odszkodowanie ma pomóc wrócić dziecku do pełni sprawności po wypadku. Koszty związane z leczeniem i rehabilitacją mogą być bardzo wysokie. Dlaczego jednak uzyskane świadczenie okazuje się bardzo niskie? Poznaj więcej szczegółów.

Niskie sumy

Powodem otrzymania niskiego odszkodowania są niskie sumy ubezpieczenia szkolnego NNW. Przypominamy, że suma ubezpieczenia to maksymalny limit odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeniowego. W szkolnym NNW oferowanym przez placówkę sumy kształtują się zwykle na poziomie 5-15 tys. zł.

Jak działa szkolne NNW?

Dzieci to niesamowity żywioł dlatego ryzyko wystąpienia kontuzji jest zawsze bardzo duże. Najczęstsze szkody to skręcenia, zwichnięcia i złamania. Jak więc obliczane jest odszkodowanie za np. skręconą nogę? Cały system polega na tym, że suma ubezpieczenia mnożona jest przez uzyskany na komisji lekarskiej procent trwałego uszczerbku na zdrowiu. Niskie sumy w szkolnym NNW mogą więc bardzo rozczarować.

Załóżmy, że suma ubezpieczenia szkolnego NNW wynosi 5 tys. zł. Szkoda została oceniona na poziomie 2% sumy ubezpieczenia. Oznacza więc to, że odszkodowanie wyniesie 100 zł, co przy kosztach związanych z leczeniem, rehabilitacją, środkach opatrunkowych itp. jest kwotą bardzo niską. Warto więc zadbać o kompleksowe ubezpieczenie dziecka, gdzie polisa ubezpieczeniowa posiada wysokie sumy ubezpieczenia.

Szukasz najlepszej polisy szkolnej NNW? Poznaj cenę już dziś. Wejdź na www.superubezpieczenia.pl lub skontaktuj się z naszymi ekspertami pod numerem 720 221 221. SuperUbezpieczenia.pl to najtańsze polisy w Twoim mieście.