City break z ubezpieczeniem turystycznym

Superubezpieczenia.pl
Superubezpieczenia.pl

City break to forma turystyki, która polega na krótki, często weekendowych wypadach to europejskich miast. Tak duża popularność to zasługa m.in. tanich biletów lotniczych. Obecnie za nawet kilkadziesiąt złotych możemy polecieć i np. zjeść pizze w Neapolu lub pospacerować malowniczymi uliczkami w Pradze lub Paryżu. City break to często wyjazd spontaniczny. W całym tym pośpiechu nie należy jednak zapominać o ubezpieczeniu.

Ubezpieczenie turystyczne może okazać się bardzo przydatne

Podczas nawet kilkudniowego, zagranicznego wypadu może dojść do nieprzewidzianych zdarzeń. Skręcona kostka, złamana noga, nagłe zachorowanie, to tylko niektóre szkody, które mogą się zdarzyć. Warto więc zainwestować w ubezpieczenie turystyczne. Koszt polisy jest zwykle niewielki w porównaniu z ewentualnym rachunkiem za udzieloną pomoc za granicą.

Karta EKUZ może nie wystarczyć?

Wśród niektórych ludzi panuje przekonanie w stylu: „Jadę tylko na dwa dni. Nic przecież mi się nie stanie, a na dodatek posiadam przecież kartę EKUZ”. Okazuje się, że karta może nie wystarczyć. Karta EKUZ daje Ci możliwość skorzystanie z pomocy medycznej w placówkach, które mają podpisaną umową z odpowiednikiem naszego NFZ na zasadach, które obowiązują w danym państwie. Pamiętaj, że karta EKUZ zapewni CI tylko podstawową pomoc medyczną. Takie usługi pomocowe jak np. transport medyczny może kosztować nawet kilkaset tysięcy złotych. Posiadając ubezpieczenie turystyczne masz pewność, że w razie niespodziewanego wypadku za wszystko zapłaci Twój ubezpieczyciel.

Planujesz weekendowy wyjazd? Pamiętaj o ubezpieczeniu. Eksperci SuperUbezpieczenia.pl w kilka chwil znajdą dla Ciebie najlepsze ubezpieczenie turystyczne, które obejmie Cię kompleksową ochroną podczas kilkudniowego wyjazdu. Już dziś sprawdź cenę swojej polisy. Zadzwoń 720 221 221 lub wejdź na www.superubezpieczenia.pl.