Zimowy wypoczynek dzieci. Pamiętaj o ubezpieczeniu!

Superubezpieczenia.pl
Superubezpieczenia.pl

Zimowy wypoczynek naszych pociech kojarzy się nam najczęściej z sankami, nartami, śniegiem w górach itp. Co prawda  spora część dzieci spędza też wolny czas w domu, ale podczas zimowych szaleństw na podwórku również można nabawić się kontuzji w postaci skręcenia kończyn.

Przed wyjazdem zapewnij dziecku odpowiednie ubezpieczenie

Aby zmniejszyć stres rodziców  związany z wyjazdem dziecka i jednocześnie zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku warto zapewnić mu odpowiednie ubezpieczenie. Niezależnie od tego, jak dzieci spędzą zimowy wypoczynek, powinniśmy wcześniej pomyśleć o zapewnieniu im maksimum bezpieczeństwa.

 

Terminy ferii zimowych

5-28 stycznia 2018 r.

Dolnośląskie , mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

22 stycznia – 4 lutego 2018 r.

Podlaskie, warmińsko-mazurskie

9 stycznia – 11 lutego 2018 r.

Lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

12-25 lutego 2018 r.

Kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

 

W jakich warunkach będą podróżowały dzieci?

Organizator wyjazdu zwykle z wyprzedzeniem umawia się z policją na przeprowadzenie kontroli technicznej autokaru w dniu wyjazdu, to warto jest też samodzielne sprawdzić przewoźnika. Zweryfikujmy od jak dawna działa, czy ma odpowiednie ubezpieczenie i czy zapewnia transport zastępczy na wypadek awarii autokaru.

 

Elementy odblaskowe – niezbędne

Dzieci należy zaopatrzyć w elementy odblaskowe. Warto też, żeby rodzice upewnili się, co do tego, że podopieczny zna podstawowe zasady bezpieczeństwa (chodzi o np. przechodzenie przez ulicę w wyłącznie wyznaczonych miejscach, jazdę na sankach jedynie w miejscach oddalonych od drogi, zaś na łyżwach tylko na specjalnych lodowiskach).

 

Ubezpieczenie – sprawdź, czy polisa obejmuje aktywności typu jazda na nartach

Rodzice przed wysłaniem pociechy na ferie (nawet w przypadku, kiedy jest ona objęta ubezpieczeniem grupowym wykupionym np. przez szkołę) powinni sprawdzić, czy ta polisa obejmuje aktywności takie jak np. jazda na nartach. Jest to ważne w kontekście ewentualnego odszkodowania.