Wyjeżdżasz? EKUZ nie wystarczy

Superubezpieczenia.pl
Superubezpieczenia.pl

Polacy wyjeżdżając na urlopy nie wykupują dodatkowych polis, myśląc, że ubezpieczenie z tytułu  Europejskiej  Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego wystarczy.

Podstawowa polisa turystyczna powinna zawierać ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), kosztów leczenia za granicą, assistance, kosztów akcji ratowniczej lub poszukiwawczej, odpowiedzialności cywilnej oraz ubezpieczenie bagażu bądź sprzętu sportowego.

To niezbędne minimum może być rozbudowane o dodatkowe polisy. Anna Włodarczyk-Moczkowska prezes zarządu firmy ubezpieczeniowej Gothaer:

Decydując się na wyjazd, powinniśmy myśleć o naszym bezpieczeństwie, bo praktycznie wszystko może się zdarzyć. W zależności od rodzaju wyjazdu powinniśmy skorzystać z takiej polisy, która zabezpiecza nas właściwie na każdy wypadek. Jesteśmy w stanie zaproponować ofertę zarówno tym, którzy wyjeżdżają rekreacyjnie na wakacje, jak i tym, którzy uprawiają konkretny rodzaj sportów, jak sporty wodne, narciarstwo czy sporty ekstremalne”.

Z danych KNF wynika, że połowa Polaków nie ma ubezpieczenia na wypadek  kalectwa lub śmierci, a tylko co czwarty kierowca  wykupuje AC, które jest ubezpieczeniem nieobowiązkowym.