Chroń swoją tożsamość w internecie

Superubezpieczenia.pl
Superubezpieczenia.pl

Internet to obecnie nierozerwalny element naszego życia. W sieci możemy załatwić niemal wszystko od zakupów po rezerwację wakacji i załatwieniu spraw w urzędzie. Korzystanie z różnych usług w internecie wymaga często podania wszystkich swoich danych. Jest to więc „łakomy kąsek” dla hakerów i cyberprzestępców, którzy zajmują się kradzieżą tożsamości. Jak się przed tym chronić? Sprawdź jak wygląda ubezpieczenie ochrony tożsamości.

Wyciek danych

Każdy wyciek poufnych danych może doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji. Polisa zapewni Ci wsparcie, gdy Twoje dane zostaną skradzione i bezprawnie wykorzystane. Ubezpieczenie zapewnia m.in. asystę i ochronę prawną.

Co jakiś czas media nagłaśniają spawy, gdzie np. z bazy danych banków lub innych instytucji wyciekły informacje na temat klientów itp. Cyberprzestępcy pozyskując takie dane mogą je wykorzystać do wielu nielegalnych celów.

Ryzyko istnieje zawsze

Nasze poufne dane w internecie mogą wypłynąć zawsze. Kradzież tożsamości może doprowadzić do poważnych konsekwencji finansowych np. zaciągnięty kredyt lub inne zobowiązanie.

Sprawy związane z kradzieżą danych wymagają często pomocy prawników. Odpowiednie ubezpieczenie oznacza, że możesz skorzystać z telefonicznej pomocy prawnej, konsultacji i sporządzenia opinii oraz imiennych dokumentów prawnych. Taka pomoc może okazać się nieoceniona, gdy musisz zastrzec dokumenty lub musisz ocenić wszystkie zdarzenia poprzedzające kradzież tożsamości.

W ramach polisy ochrona prawna zapewnia również m.in. zwrot kosztów, które związane są z ochroną Twoich interesów. Chodzi tu m.in. o koszty procesu sądowego, postępowania przed sądem polubownym, poręczenia majątkowego, postępowania egzekucyjnego i wynagrodzenia dla adwokata.

Warto dbać o swoje dane w internecie. Zminimalizuj ryzyko wykupując odpowiednie ubezpieczenie ochrony tożsamości.