Ubezpieczenie roweru

Superubezpieczenia.pl
Superubezpieczenia.pl

Rower od kilku lat stał się nieodłącznym elementem zdrowego i modnego stylu życia. Na jednoślad siadają zarówno dzieci, jak i dorośli. O zmieniającej się modzie świadczy też zwiększająca się z roku na rok ilość ścieżek rowerowych. Polacy orz częściej wybierając rower decydują się na lepszy sprzęt, kupujemy też ich coraz więcej.

Rower w obecnych czasach służy nie tylko do treningu i ćwiczenia kondycji. W dobie mody na ekologię, stał się również modnym środkiem transportu. Według danych GUS w 2013 roku rower nabyło ponad milion osób. Niestety wzrost liczby rowerzystów, wiąże się ze zwiększoną ilością zdarzeń drogowych z ich udziałem.

Statystyki policyjne potwierdzają, że liczba wypadków w ciągu ostatnich kilku lat wyraźnie wzrosła. Najczęstsza przyczyną wypadków są potrącenia rowerzysty z boku przez samochód, kierowcy aut często również nie udzielają im pierwszeństwa, nie prawidłowo tez ich wyprzedzają.

Damian Zieliński, kierownik ds. ubezpieczeń mieszkaniowych w Proama:

„Zarówno potrącenie pieszego, jak i uszkodzenie pojazdu z winy rowerzysty, pociąga za sobą odpowiedzialność finansową, która może sięgać nawet wielu tysięcy złotych. Przed tego typu konsekwencjami możemy zabezpieczyć się wykupując OC w życiu prywatnym. Ubezpieczenie to dostępne jest np. w standardzie w ramach ubezpieczeń mieszkaniowych Proama i chroni przed skutkami tego typu zdarzeń wyrządzonych przez wszystkich członków gospodarstwa domowego”. Oprócz kolizja na drogach, innym przykrym zdarzeniem związanych z rowerem jest jego kradzież. Pomimo, iż z roku na rok sytuacja się nieco poprawia, to policja notuje około 5000 włamań do domów i mieszkań rocznie, w których  łupem często padają rowery. Bogdan Firlej z agencji BF Asekuracja: „Od niedawna w na rynku dostępne jest assistance rowerowe. (…). Ubezpieczenie to obejmuje ochroną wszystkie osoby, które zamieszkują ubezpieczoną nieruchomość. Zapewnia pomoc techniczną w przypadku awarii i uszkodzenia roweru, m.in. transport do 50 km i naprawę roweru, a w przypadku nieszczęśliwego wypadku rowerowego także pomoc medyczną w postaci m.in. rehabilitacji, transportu medycznego, wizyty lekarza (również stomatologa) oraz dostępu do usług informacyjnych”.

Rowerzyści, narażenia na przykre wydarzenia zarówno w domu jak i na ulicy powinni posiadać nie tylko specjalną odzież ochronną, ale i odpowiednią polisę, która  zapewni nam finansową ochronę w razie szkody.

Źródło: www.proama.pl