Ubezpieczenie OC dla księgowej

Superubezpieczenia.pl
Superubezpieczenia.pl

Prowadząc działalność gospodarczą nie od dziś wiadomo, że posiadanie w swoich szeregach kompetentnej księgowej to skarb. Jest to często osoba, która odpowiada za finanse firmy. Praca w księgowości wymaga dużej odpowiedzialności. Każda księgowa powinna być objęta ochroną ubezpieczenia OC. Co obejmuje OC księgowej?

Odpowiedzialna księgowość

Księgowa zarządzająca finansami firmy jest często narażona na koszty w przypadku różnych nieprawidłowości. Chodzi tutaj o odszkodowania lub postępowania karno-skarbowe. Każdy księgowy jest odpowiedzialny nie tylko przed swoim pracodawcą, ale także przed urzędem skarbowym. Ryzyko wystąpienia strat jest bardzo duże, dlatego warto posiadać odpowiednie ubezpieczenie OC.

Dla kogo ubezpieczenie OC księgowej?

Ubezpieczenie OC księgowej jest przeznaczone dla osób, które są zatrudnione na umowę o pracę lub zlecenie w firmie na stanowiskach takich jak: główna księgowa, pracownik działu księgowości, członek zarządu, dyrektor finansowy, prokurent, pracownik działu controllingu oraz inne osoby odpowiedzialne za sprawy księgowe w firmie.

Co obejmuje ubezpieczenie?

Posiadając odpowiednie ubezpieczenie OC księgowej, przedmiotem ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna wobec swojego pracodawcy za szkody, które powstały przez  działanie lub zaniechanie ubezpieczonego oraz ochrona prawna, która podlega zwrotowi kosztów związanych z ochroną prawną wypłacanymi przez ubezpieczyciela.

Wiele zawodów wymaga obowiązkowego ubezpieczenia. OC księgowej jest bardzo ważne. Ryzyka popełnienia błędu jest duże oraz kary mogą być bardzo kosztowne. Jeśli jesteś księgowa pamiętaj o kompleksowym ubezpieczeniu.

Szukając polisy skontaktuj się z ekspertami ubezpieczeniowymi. Takimi właśnie są Ci z SuperUbezpieczenia.pl. Doradzą i odpowiedzą na każde Twoje pytanie. Po więcej szczegółów wejdź na www.superubezpieczenia.pl lub zadzwoń 720 221 221.