Podwyżka OC – od stycznia 2015 roku

Superubezpieczenia.pl
Superubezpieczenia.pl

Ceny ubezpieczenia OC od kilku lat stale maleją, jest to spowodowane wojną o klienta, czyli naturalnym  biegiem wydarzeń.
Jednakże po zakończeniu tego roku ma to się zmienić, gdyż Komisja Nadzoru Finansowego wprowadza pewne reguły dotyczące likwidacji szkody.


W ramach ciekawostki,możecie wiedzieć lub nie, ale z reguły towarzystwa ubezpieczeniowe na sprzedaży polis obowiązkowych, a dokładniej OC wychodzą w większości przypadków na minusie. Jest to właśnie spowodowane wyżej juz wspomnianą walką o pozyskiwanie nowych klientów. Bo przecież klient najczęściej do OC dokupuje dodatkowe usługi, a na tym ubezpieczalnie już na pewno nie stracą.

Jak ma wyglądać podwyżka?

Podwyżka OC będzie polegała na przesunięciu nieco w górę progu, w którym wachają się koszty zakupienia tego ubezpieczenia. Dlaczego tak? Dlatego, że KNF wprowadza zasady regulujące wypłacanie odszkodowań i likwidację szkód, które zwiększą koszty dopełniania swoich obowiązków przez zakłady ubezpieczeniowe.
Wygląda na to, że jedynym winowajcą w tym przypadku jest Komisja, na którą żadnego wpływu nie mamy.
Nie wiadomo też o jakie dokładnie zasady regulujące chodzi, ale z pewnością dowiemy się w najbliższym czasie.

Faktem jest, że nadal będziemy mogli sporo zaoszczędzić na bezszkodowej jeździe i raczej nas ta podwyżka mocno nie zaboli. Problemem może być to, że być może nie będzie już można likwidować szkód przez telefon, ale tego jeszcze nie wiemy na pewno.