Jak wygląda ubezpieczenie od zamachu terrorystycznego?

Superubezpieczenia.pl
Superubezpieczenia.pl

Ogólna sytuacja na świecie sprawia, że istnieje zawsze duże prawdopodobieństwo ataków terrorystycznych. Nigdy nie wiadomo kiedy może dojść do ataku. Ubezpieczyciele w Polsce po ostatnich wydarzeniach doskonale zdają sobie sprawę jak ważne jest bezpieczeństwo swoich Klientów. Chcąc zapewnić jeszcze lepszą ochronę TU dają możliwość ubezpieczenia się od zamachu terrorystycznego.

Ostatnie wydarzenia na świecie oraz rozpoczynający się sezon urlopowy sprawia, że wielu turystów może po prostu zrezygnować z wakacyjnych wyjazdów w obawie o swoje życie i zdrowie. Ubezpieczyciele zaczynają bardzo poważnie brać pod uwagę ryzyko zamachów terrorystycznych i starają się szybko reagować. Na rynku pojawiają się polisy, które zawierają klauzule dotyczące aktów terroru.

Obecnie ubezpieczyć się od zamachów można w PZU, Uniqa, Europa i AXA. Przypominamy, że zakres ochrony w poszczególnych firmach może się od siebie różnić. W niektórych firmach może się okazać, że odpowiedzialność ubezpieczyciela zależy od poziomu bezpieczeństwa w danym państwie oraz od tego czy w danym miejscu obowiązują ostrzeżenia wydane przez MSZ.

Ubezpieczenie od zamachów terrorystycznych może wymagać opłacenia dodatkowej składki. Przeważnie dotyczy to takich krajów jak:

  • Państwa znajdujące się w rejonie zagrożenia terroryzmem,
  • Państwa znajdujące się w rejonie działań wojennych,
  • Państwa znajdujące się w rejonie stanu wyjątkowego.

Zamachy terrorystyczne i akty terroru odbijają się w dużej mierze na rynku turystycznym. Touroperatorzy odnotowują spadek w sprzedaży wycieczek. Zagrożone kierunki często są zastępowane przez miejsca, gdzie ryzyko jest mniejsze.

Planujesz już tegoroczne wakacje? Nie zapominaj o kompleksowym ubezpieczeniu turystycznym. W wyborze polisy pomogą Ci eksperci SuperUbezpieczenia.pl, którzy doradzą i odpowiedzą na każde Twoje pytanie. Już dziś sprawdź ile kosztuje polisa. Po więcej szczegółów zadzwoń 720 221 221 lub wejdź na www.superubezpieczenia.pl.