Grupowe ubezpieczenie zdrowotne – co musisz wiedzieć

Superubezpieczenia.pl
Superubezpieczenia.pl

Jak wynika z ostatnich badań, pracodawcy chętnie korzystają z grupowych ubezpieczeń jako dodatkowych świadczeń dla pracowników. Ma to przede wszystkim na celu zbudowanie korzystnego wizerunku firmy, ale stanowi też formę zawiązania więzi z pracownikami.

Dla kogo jest grupowe ubezpieczenie zdrowotne? Przeznaczone jest dla klientów korporacyjnych, chcących zapewnić swoim pracownikom profesjonalną opiekę medyczną w placówkach medycznych. Ubezpieczeniem może być objęta grupa, która liczy już od co najmniej 3 osoby. Dodatkowo istnieje możliwość objęcia ochroną współubezpieczonego- małżonka, partnera czy dziecka.

Jaki jest zakres ubezpieczenia? Przedmiotem ubezpieczenia jest zdrowie ubezpieczonego, a zakres usług jest dopasowany do indywidualnych potrzeb klienta. W skład polisy wchodzi gwarancja skorzystania z porad lekarzy: rodzinnego, internisty, pediatry oraz lekarzy innych specjalizacji (ginekologia, chirurgia, ortopedia, okulistyka, kardiologia itd.). Dostęp do lekarzy specjalistów jest nielimitowany, bez konieczności posiadania skierowania od lekarza rodzinnego. Dodatkowo w ramach wybranego zakresu, jest możliwość wykonania od kilkudziesięciu do ponad 200 podstawowych i specjalistycznych badań diagnostycznych.

Jakie są korzyści płynące z ubezpieczenia? Korzyści są zarówno da pracownika, który ma poczucie bezpieczeństwa poprzez szeroki i szybki dostęp do świadczeń medycznych oraz możliwość korzystania z wykwalifikowanej kadry medycznej i doskonale wyposażonych przychodni. Z opieki tez korzystają często osoby najbliższe ubezpieczonego. Natomiast dla pracodawcy niewątpliwą korzyścią jest stworzenie korzystnego pozapłacowego systemu motywacyjnego, dzięki któremu pracownik jest lojalny wobec firmy. Poprzez uatrakcyjnienie pakietu socjalnego, przedsiębiorca poprawia wizerunek, a także oszczędza czas i pieniądze pracowników, bo otrzymują szybką pomoc w dogodnym terminie.

  • Rysiek.U

    No teraz to nawet o tym w ogłoszeniach o pracę piszą

  • Zmotoryzowany12

    Szkoda, że nadal mamy mało pracodawców tak dbających o swoich “pupilków”