Co zrobić, gdy zachorujesz podczas wakacji?

Superubezpieczenia.pl
Superubezpieczenia.pl

Nagły rozstrój zdrowia lub poważniejsza choroba to najgorsze co może stać się podczas zagranicznego wyjazdu. To wielki pech, gdy zamiast na plaży musisz leżeć w łóżku. Okazuje się, że to nasze pociechy podczas wyjazdów zagranicznych chorują najczęściej. Jak zorganizować pomoc? Odpowiedź w tym artykule.

Długa zagraniczna podróż, zwłaszcza do krajów egzotycznych to duże ryzyko. Chodzi tutaj o występowanie różnych chorób oraz stan tamtejszej służby zdrowia. Dzieci praktycznie zawsze są narażone na choroby niezależnie od tego, czy wyjeżdżasz np. do Tajlandii lub do babci na wieś. Pamiętaj jednak, że można zawsze sobie z tym jakoś poradzić. Infekcja nie oznacza końca wakacji. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Ubezpieczenie

Nagły ból, gorączka i inne objawy często są nagłym rozstrojem zdrowia, który wymaga natychmiastowej opieki lekarskiej. Warto więc podczas zagranicznych wakacji zadbać o kompleksowe ubezpieczenie. Ubezpieczenia turystyczne różnią się od siebie pakietami i zakresami ochrony. Wykup polisę, która spełni Twoje oczekiwania.

Choroba wymaga często szybkiej interwencji. Pamiętaj, by numer polisy mieć zawsze przy sobie. Dodatkowo numer ubezpieczyciela zapisz sobie w telefonie. W razie jakiegoś zdarzenia będziesz mógł od razu zareagować.

BANNER_su

Jak radzić sobie samemu?

Niektóre choroby są lub rozstroje zdrowia są niegroźne i często nie wymagają one specjalistycznej opieki lekarskiej. Zawsze może zdarzyć się tak, że podczas wakacji dopadnie Cię biegunka, ból brzucha, gardła, katar, przeziębienie. Zamiast od razu dzwonić do lekarza skorzystaj z leków, które powinieneś mieć ze sobą w swojej podróżnej apteczce.

W przypadku złego samopoczucia lub choroby Twojego dziecka podaj najpierw leki z apteczki i obserwuj. Może się okazać, że gorączka i inne bóle szybko miną. W międzyczasie możesz zawsze sprawdzić, czy w okolicy, w której się znajdujesz nie ma szpitala, przychodni lub punktu aptecznego. Warto o takie rzeczy dowiedzieć się przed wyjazdem, zwłaszcza, gdy podróżujesz z dziećmi.

Działaj

Twoje dziecko dostało wysokiej gorączki, a żadne leki zbijające temperaturę nie radzą sobie? W tym przypadku nie należy panikować. Tylko od Twojej trzeźwości umysłu zależy jak potoczy się dalej sytuacja. Mieszkając w hotelu zawsze możesz poprosić recepcję, by wezwała lekarza. W przypadku bardzo poważnych chorób zadzwoń do ubezpieczyciela i dowiedz się, gdzie udać się do lekarza. Jeśli znajdujesz się w egzotycznym kraju, gdzie w np. ciężko porozumieć się z lekarzem po angielsku poproś kogoś z obsługi hotelu, by Ci towarzyszył. Dobra komunikacja jest bardzo ważna w zbadaniu objawów choroby.

Koszty

Pamiętaj, że za brak odpowiedniego ubezpieczenia za wszystkie usługi lekarskie będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni. A te w wielu krajach nie są tanie. Tylko kompleksowe ubezpieczenie turystyczne zapewniające zwrot kosztów leczenia, pomocy ambulatoryjnej i transportu medycznego sprawi, że za wszystko zapłaci ubezpieczyciel. Nie ryzykuj i zawsze na zagraniczne wyjazdu kupuj kompleksowe ubezpieczenie turystyczne.

Źródło: www.dajemyrade.pl