Dzięki skuteczności innowacyjnych rozwiązań i indywidualnego podejścia do klienta Warta S.A uzyskała świetne wyniki. Udało się to nawet – na co należy zwrócić uwagę – mając bardzo ostrą konkurencję.
Wszystkie linie ubezpieczeń uzyskały dodatnie dynamiki uzyskując 102, 1 proc. w ubezpieczeniach komunikacyjnych, 106,7 proc. w mieszkaniowych, 104,5 proc. w ubezpieczeniach MŚP (102,1%). Na wyniki Towarzystwa wpływ mają różnorakie czynniki min.: indywidualne podejście do klienta, a tym samym dopasowanie ceny do ich potrzeb – dzięki temu w Warcie każdy klient płaci za siebie, czyli według swojego profilu ryzyka; szeroki wachlarz usług; nowoczesne procedury w usuwaniu szkód. Wszystko to ma wpływ na zaufanie jakimi klienci darzą tego ubezpieczyciela.
Jarosław Parkot, prezes TUiR WARTA S.A. i TUnŻ WARTA S.A potwierdza:
“Konsekwentnie inwestujemy w rozwój naszej oferty i poprawę procesów obsługi klientów. Chcemy być liderem w tych kategoriach i zapewniać serwis dopasowany do oczekiwań szerokich grup klientów. Innowacyjne podejście do oceny ryzyka pokazuje, że proste obniżanie cen nie musi być jedynym polem rywalizacji towarzystw. Nasze znakomite wyniki osiągnięte w 2014 r. potwierdzają tą tezę”.
Towarzystwo zostało wyróżnione również przez ekspertów z dziedziny ubezpieczeń, którzy w ubiegłym roku uznali ubezpieczenie Warta OC Komfort z usługą bezpośredniej likwidacji szkody za Odkrycie Roku, natomiast kolejny – trzeci rok z rzędu Towarzystwo wygrywa ranking konsumentów w profilu ubezpieczeń mieszkaniowych, zdobywając tytuł “Dobry Produkt 2015 – Wybór Konsumentów”.
“Cieszę się, że widać już pierwsze efekty szeregu inwestycji w obszarze likwidacji szkód, w tym w nowy – zaliczany do najlepszych na świecie – system informatyczny. Jego wdrożenie sprzyja zarówno poprawie naszej efektywności, jak i lepszej obsłudze klientów. Dodatkowo cały czas pracujemy nad nowymi rozwiązaniami skracającymi oczekiwanie na wypłatę odszkodowań”- mówi Jarosław Parkot.
Należy też dodać, że w ubiegłym roku klienci Warty, którzy likwidowali szkody rzeczowe z OC i AC byli obsługiwani w ramach tzw. szybkich ścieżek, co oznacza, że byli dwukrotnie częściej obsługiwani niż rok wcześniej. Szybkość i jakość obsługi spowodowane jest również nowoczesnym rozwiązaniom informatycznym. Poprzez nowoczesne aplikacje w urządzeniach klientów, likwidator, może sam obejrzeć szkody używając smartfona klienta.