Wraz z samochodem kupisz assistance

Superubezpieczenia.pl
Superubezpieczenia.pl

Każdy kto nabył samochód, wie ile kosztów wiąże się z nabyciem czterech kółek. Za samo auto trzeba sporo zapłacić, a kiedy doliczy się do tego inne wydatki np.: sprowadzenie auta z innego kraju, przerejestrowanie, obowiązkowe ubezpieczenie OC itd. – koszt jest naprawdę spory.

Można jednak zaoszczędzić na jednej rzeczy – na ubezpieczeniu assistance, które „przechodzi” nas wraz z pakietem ubezpieczeń od poprzedniego właściciela. Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance : „Assistance często towarzyszy ubezpieczeniu OC i AC, jest przypisane do samochodu, zmiana właściciela auta nie wpływa na dostęp do świadczeń przynależnych do posiadanej polisy. Większość kierowców nie wie lub nie zdaje sobie z tego sprawy, że duża liczba samochodów używanych, razem z polisą OC ma też pakiet bezpłatnej pomocy na drodze czyli assistance. Ponieważ tak, jak ubezpieczenie – jest on „przywiązany” do pojazdu, jego nowy nabywca może z niego korzystać”.

Ile czasu obowiązuje assistance poprzednika?

Z assistance poprzednika można korzystać, w zależności od tego, kiedy poprzedni właściciel wypowie polisę OC. Takie prawo daje mu fakt zbycia pojazdu. Może to być miesiąc, ale często pół roku czy nawet blisko roku, jeśli sprzedawany samochód został ubezpieczony na krótko przed transakcją. Należy pamiętać, że w wydruku polisy nie zawsze są informacje, czy dany pojazd posiada assistance, dlatego należy dokładnie wypytać osoby sprzedającej nam auto, czy i kiedy zamierza wypowiedzieć OC, ewentualnie zapytać o nr tel. do assistance. Inaczej jest w przypadku nowszych samochodów: „Nowe, salonowe samochody zazwyczaj objęte są gwarancją w przedziale od 2 do 5 lat. W większości przypadków towarzyszy temu assistance, więc kupując np. dwuletnie auto z assistance na 5 lat, sporo czasu można z takich przejętych usług pomocowych korzystać. My, jako firma asystencka nie sprawdzamy, czy to osoba, która samodzielnie nabyła assistance, czy przejęła do niej prawa wraz z zakupem samochodu. Naczelną zasadą jest po prostu udzielanie pomocy zawsze, kiedy to tylko możliwe, a jej zakres dla nowego kierowcy jest dokładnie taki sam jak dla początkowego”- dodaje Ruszowski.

Kiedy nie mamy możliwości korzystania z assistance?

Brak możliwości korzystania z przejętego assistance może mieć miejsce wtedy, gdy pakiet usług pomocowych zawierał ograniczenia ilości interwencji, a pierwszy kierowca ten limit już wcześniej wykorzystał.

Źródło: www.prnews.pl